неделя, 29 май 2016 г.

  • Да подобрим здравословното състояние на хората с астма и техния комфорт на живот, чрез трениране на тяхното дишане. Посредс...твом уредите на POWERbreath сме в състояние на тренираме дихателните мускули и с това да подобрим в голяма степен своето здравословно състояние. Всички апарати POWERbreath са предназначени за намаляване или предотвратяване симптомите на астма чрез трениране на дихателните мускули и от тук - повишаване на дихателните способности (т.нар. волево дишане). POWERbreath серията може да бъде открита в специализирания електронен магазин: https://powerbreathbulgaria.ecwid.com/
„Поемете дълбоко дъх. После още веднъж. Забелязвате ли как гръдният ви кос се повдига и спада? Е, той не го прави самостоятелно, а с помощта на мускули, наречен...и инспираторни (наречени още интеркостални). Те са разположени между и под ребрата и работят по рефлекс, като се разтягат при вдишване и съкращават при издишване. А човек обикновено не ги усеща, докато не се появат проблеми с дишането.
При трудности с вдишването или ако е невъзможно белите дробове да се изпълнят изцяло с въздух, тези мускули остават неизползвани и отслабват. А приемът на кортикостероиди (инхалатори) заради астма ги отпуска допълнително. За да се укрепят и подобри дихателната способност, съществува техника за тяхното трениране.
Това може да стане чрез различни начини, като тук ще представим този, използващ апаратите за трениране на волевото дишане POWERbreath.
Те са изобретени от екип учени от Бирмингамския университет начело с д-р Алисън Макконъл, водеща фигура в областта на дишането и упражненията. Устройствата не съдържат лекарства, приличат на големи инхалатори и са снабдени с вентилатор и клапа. Когато човек диша през мундщука , респираторните мускули са принудени да работят по-усилено, защото въздуха излиза през вентилатора само когато се натрупа достатъчно напрежение в апарата, за да се отвори клапата.
При израелско проучване, чиито резултати са публикувани през 2002 г. били сравнени 15 пациенти, подложени на тренировка на респираторни мускули, с други, които получили псевдотренировка, като резултатите се базирали на усещанията на участниците за недостиг на въздух и употребата им на бета2 агонисти. Учените установили, че колкото повече се укрепват инспираторните мускули на пациентите, толкова повече се ограничават използваните медикаменти и пристъпите на задух.“ д-р Крис Кориган


https://powerbreathbulgaria.ecwid.com